Немски шампион прави своя профидебют на галавечерта в „Арена Армеец“

Шампионът на Германия в средна категория Денис Радован ще направи своя професионален боксов дебют в „Арена Армеец“ на 3 декември. Той ще подгрее битката за интерконтиненталната титла на Световната боксова асоциация в тежка категория между Кубрат Пулев и Самюел Питър.

24-годишният Радован е двукратен шампион на своята страна. Той има много медали от европейски и световни първенства при юношите.

Сред неговите треньори е легендарният немски специалист Михаел Тим. Той се готви още и от бившия боксьор Золтан Лунка.

През март тази година Радован спечели престижния турнир „Кемипокал къп“, като победи класните Антъни Фаулър и Жек Паскали.

Съперник на немеца ще бъде 21-годишният унгарец Йозеф Рач (7 победи, 2 с нокаут, 11 загуби и 1 равен).