Голямото трио с голям мач за Кавс във Филаделфия

Звездното трио на Кливланд заработи на пълни обороти при гостуването на Филаделфия. Кевин Лав, ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг помогнаха на шампионите да постигнат обрат срещу младия отбор на Сиксърс, печелейки със 112:108, за да постигнат тринадесетата си победа за сезона, разпределяйки общо 90 точки помежду си срещу само 22 за останалите шестима играчи, които Тайрон Лу използва.

Ървинг вкара рекордните си за сезона 39 точки, а 19 от тях дойдоха във финалните 12 минути, в които гостите от Охайо изковаха четвъртата си победа далеч от дома. Джеймс записа нов “трипъл-дабъл”, изразен в 26 точки, 13 асистенциии и 10 борби, а Лав пак показа, че се намира в добра форма с 25 точки и 11 борби, като освен това игра само 28 минути, защото получи аркада още през първата четвърт.

Тристан Томпсън вкара 12 точки и овладя 12 борби, а Джей Ар Смит не отбеляза при нито една от единадесетте си стрелби в двубоя, оставяйки 0 в графата отбелязани точки и така стартовата петица на Кавс приключи с общо 102 точки срещу само 10 от страна на резервите.

Най-добрият играч на домакините за пореден път се казваше Джоел Ембийд, който този път приключи с 22 точки, 9 борби, 4 асистенции и 3 чадъра за 25 минути. Джалил Окафор добави 14, включвайки се като резерва, а Ерсан Илясова и Джерълд Хендерсън останаха с по 13 всеки.

Кавалиърс не спират да показват нападателната си мощ и са реализирали поне по 10 тройки във всеки един от мачовете си през сезона. Няколко дни след като записа мач №1000 в НБА ЛеБрон Джеймс вкара и своята хилядна тройка с екипа на Кливланд.