Дженоа шокира Ювентус на „Луиджи Ферарис“

Отборът на Дженоа поднесе голямата изненада на 14-ия кръг в италианската Серия А. На своя „Луиджи Ферарис” „грифоните” победиха с 3:1 шампиона Ювентус, нанасяйки едва трето поражение на торинци от началото на сезона.

В герой за домакините се превърна младият аржентинец Джовани Симеоне, който реализира две от попаденията за успеха. Синът на треньора на Атлетико Мадрид Диего Симеоне откри резултата още в 3-ата минута.

Десет минути по-късно 21-годишният футболист удвои аванса на своя тим, засичайки с глава центриране на Дарко Лазович.

До края на полувремето тимът от Генуа тотално съкруши своя съперник, след като в 29-ата минута бранителят на Юве Алекс Сандро си вкара нелеп автогол за 3:0. Шампионите все пак стигнаха до почетно попадение в 82-ата минута. Негов автор бе босненският национал Миралем Пянич, който се разписа от пряк свободен удар.

Със спечелените три точки Дженоа се изкачи до деветата позиция с актив от 20 пункта. Ювентус остава на върха в класирането с 33.