Дейвис отвя Минесота с 40/10

Ню Орлиънс продължава да няма загуба след завръщането на Джрю Холидей в състава, а Антъни Дейвис се оказа труден за спиране и за Минесота и продължи с отличните си изяви. Пеликанс надиграха Тимбърулвс със 117:96 след ново представяне като по учебник от страна на Дейвис, постигайки четвъртата си поредна победа – серия, която стартира в първия мач за сезона на Холидей.

Именно Антъни Дейвис бе звездата на вечерта и за трети път през сезона записа поне 40 точки и 10 борби в един мач, като този път статистиката му сочеше следното – 45 точки, 10 борби, 3 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър за 39 минути при 63% успеваемост от игра.

Терънс Джоунс се включи със 17 точки от пейката, Итуан Муур и Тим Фрейзиър вкараха 12 и 11, а Холидей направи 8 асистенции за 22 минути на терена.

Пеликанс си свършиха работата и опазиха двете основни заплахи на “горските вълци” – Андрю Уигинс вкара 13 точки, но при стрелба 2/19, а Карл-Антъни Таунс реализира 9 и овладя 11 борби при 4/11 опити от игра. Зак ЛаВийн бе най-резултатен с 26, а Горги Дженг продължи да затвърждава израстването си с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции.