„Гризлитата“ с пета поредна победа

Отборът на Мемфис продължи победната си серия в НБА, след като надви Шарлът със 105:90 и спечели за пети път поред. Майк Конли беше най-резултатен за Гризлийс с 31 точки, а Марк Гасол остана близо до трипъл-дабъл с 13 точки, девет асистенции и осем спечелени борби. Мемфис пък водеше с 24 точки на полувремето, след като гостите стреляха точно 10 от 16 пъти от зоната за три точки. Брадли Бийл отбеляза рекордните в кариерата си 42 точки при победа на Вашингтон със 106:101 срещу Финикс.

Гардът на Уизърдс, който вкара 34 срещу Маями при загубата в събота вечер, наниза 12 точки в третата четвъртина и 14 в последната, за да донесе победата за опашкарите в Югоизточната дивизия. Милуоки пък се доближи на една победа от лидера Атланта, след като се наложи с 93:89 срещу Орландо. Янис Антетокумпо отбеляза първия си трипъл-дабъл през сезона с 21 точки, десет спечелени борби и десет асистенции, а освен това вкара всичките девет свободни хвърляния за Бъкс. Бостън изравни Торонто на върха в Атлантическата дивизия, след като Айсая Томас отбеляза 29 точки при победата с 99:93 срещу Минесота. Селтикс изоставаха с 13 точки в началото на последната четвъртина, но направиха серия от 17:0 и спечелиха мача.