Фенербахче записа загуба в Евролигата, Минчев не игра

Без българина Йордан Минчев отборът на Фенербахче загуби със 77:87 (17:15, 22:28, 21:23, 17:21) като гост срещу Макаби (Тел Авив) в среща от баскетболната Евролига. Турският гранд беше равностоен на своя противник единствено в първия период, когато поведе с две точки – 17:15. В останалите три части израелците имаха превъзходство и постигнаха успех с десет точки разлика.

Обратът започна още преди почивката, а в края на втория период домакините направиха обрат до 43:39.

Сони Уиймс реализира 22 точки за победителите, а съотборникът му Йоджив Охайон добави още 19 точки. Екпе Удох вкара 17 точки за Фенербахче, а Ян Весели добави още 16 точки. Турският отбор заема четвъртото място във временното класиране с актив от 11 точки след 7 изиграни срещи. Макаби заема десета позиция с точка по-малко.

Емпорио Армани (Милано) победи лесно като домакин с 88:76 (27:17, 22:18, 23:21, 16:20) срещу Саски Баскония. Италианците са на трето място с 11 точки, а испанците имат същия актив на втората позиция до момента. Раким Сандерс записа 19 точки за победителите, а съотборникът му Рики Хайкман добави още 13 точки. Шейн Ларкин от гостите беше най-резултатен в срещата с 21 точки. В друга среща от турнира Анадолу Ефес победи със 104:99 (24:26, 25:28, 32:20, 23:25) у дома срещу Уникс (Казан). Поражението е пето в 7 срещи за руснаците, докато турският отбор има три победи и четири загуби.