Йордан Минчев дебютира за Фенербахче в Евролигата

Йордан Минчев дебютира за Фенербахче в Евролигата по баскетбол. Българският национал игра при поражението на турския гранд с 52:86 (11:14, 13:27, 16:26, 12:19) като гост срещу Баскония в среща от шестия кръг на престижния турнир. Младият Минчев влезе като резерва в четвъртия период остана на терена до края на двубоя. За 7.29 минути на полето той не успя да реализира нито една точка.

Испанците натрупаха солиден аванс след силна игра във втората четвърт и се оттеглиха на почивка с аванс от 41:24.

Във втората половина на двубоя авансът на домакините се увеличаваше. Андреа Барняни, Йоханес Войтман и Шейн Ларкин бяха най-резултатни за победата на Баскония с по 13 точки. За Фенербахче с 9 точки се отличи Костас Слукас. Йордан Минчев, който е на 18 години, е най-младият българин, който играе в Евролигата. Финалистът от миналия сезон Фенербахче и Баскония имат по 4 победи и 2 поражения.

Шампионът за 2016 година ЦСКА (Москва) победи трудно с 91:90 (17:26, 32:12, 24:30, 18:22) като домакин срещу Реал (Мадрид). Испанците поведоха след първата част, но ЦСКА завърши първата половина от срещата с аванс от 13 точки след силна игра в защита. Третият и четвъртият период бяха спечелени от испанския гранд, но московчани постигнаха победата със стабилна игра в отбрана. Нандо де Коло се отличи с 28 точки за отбора от Москва, а 15 точки добави съотборникът му Милош Теодосич. Серхио Люл реализира 21 точки за Реал (Мадрид). ЦСКА (Москва) е лидер в класирането с 6 победи, докато Реал (Мадрид) има 4 победи и 2 поражения на втора позиция.