Кливланд остана единственият непобеден отбор в НБА

Кевин Дюрант постигна свой личен рекорд от седем вкарани тройки за успеха на Голдън Стейт над Оклахома със 122:96. Срещата беше дерби на върха в Западната конференция, в което Тъндър влязоха без загуба. Сега обаче три отбора са с един и същи баланс- 4/1 – Оклахома, Голдън Стейт и Сан Антонио.

Дюрант реализира общо 39 точки в повторението на финала от Западната конференция през миналия сезон, спечелен в седем мача от Уориърс.

След този мач пък единственият отбор, който все още няма поражение е Кливланд, който по същото време победи Бостън у дома със 128:122.

Ръсел Уестбрук от Оклахома беше спрян и завърши мача само с 20 точки, въпреки че преди срещата дойде в Оукланд като водещ реализатор със средно 37.8 точки средно на мач. Стеф Къри добави 21 точки и 7 асистенции за Голдън Стейт, а Клей Томпсън се отбеляза с четири поредни тройки и общо 18 точки за четвъртата поредна победа на Голдън Стейт.

ЛеБрон Джеймс завърши при победата над Бостън с рекордните за него за сезона 30 точки. Така Джеймс се доближи на 2 точки от легендата Хаким Олайджоун, заемащ 10-ото място във вечната ранглиста на реализаторите в Лигата. Олайджоун има 26 946 точки и вероятно ЛеБрон ще го задмине в събота в мача с Филаделфия. Шампионите правят най-добър старт от 1976/77 година насам, когато започват първенството с 8-0 победи.

Кевин Лав вкара 26 точки за тях, също личен рекорд за сезона, Кайри Ървинг добави 23. Тристан Томпсън записа дабъл-дабъл преди почивката с 15 точки и 14 борби.

За Селтикс Айзея Томас отбеляза 30 точки, Ейвъри Брадли- 26. Заради травми обаче при тях не играха Ал Халфорд и Джей Кроудър.

Милуоки се наложи над Индиана със 125:106 на собствен терен. Янис Антетокумбо и Джабари Паркър реализираха по 27 точки всеки за Бъкс, за които това е трета победа от пет мача. Пейсърс са последни в Централната дивизия с 2/3. Пол Джордж добави 23, а Си Джей Милър – 19.

Орландо победи Сакраменто със 102:94, а Ивън Фурние реализира 29 точки. Серж Ибака добави 17, а Меджик постигат втора победа от началото на първенството.

В дербито на Северозападната конференция Денвър се наложи над Минесота със 102:99 и взе втора победа от началото на сезона. Данило Галинари отбеляза 19 точки, а Юсуф Нурркич- 18. Карл-Антъни Таунс беше най-добър за гостите от Минеаполис с 32 точки и 14 борби. Андрю Уигинс добави 25, а в началото на второто полувреме Тимбъруулвс поведоха с 15 точки, но не успяха да удържат победата.