Стеф Къри сложи край на рекордна серия

Стеф Къри прекъсна рекордната си серия от 196 поредни мача с тройка в Националната баскетболна асоциация, а Голдън Стейт допусна изненадваща загуба с 97:117 в Лос Анджелис срещу местния Лейкърс. Лу Уилямс вкара 10 от 20-те си точки в последната четвърт, а Джулиъс Рандъл се отличи с 20 точки и 14 борби за успеха на домакините. Къри завърши с 13 точки, 11 асистенции и 8 борби за вицешампионите, но не успя да вкара нито една тройка от десетте си опита в срещата за първи път след 157 последователни двубоя от редовния сезон от 11 ноември 2014 година насам. Най-резултатен за гостите беше Кевин Дюрант с 27 точки.

ДеМар ДеРоузан вкара 34 точки и помогна на Торонто да спечели срещу гостуващия Маями със 96:87. ДеРоузан записа пети пореден мач с над 30 точки от началото на сезона и стана първият баскетболист с подобно постижение след легендата Майкъл Джордън отпреди 30 години. Вашингтон записа първи успех под ръководството на новия си наставник Скот Бруукс след 95:92 над гостуващия Атланта. Брадли Бийл се отличи с 28 точки за столичани, а Джон Уол завърши с 21 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Дуайт Хауърд беше лидер за Атланта с 20 точки и 12 борби, а Кайл Корвър пропусна да вкара мача в продължение след неуспешен опит от тройката 3,4 секунди преди сирената. Дуейн Уейд се отличи с 35 точки и 10 борби, но това не помогна на Чикаго да избегне домакинско поражение от Ню Йорк със 104:117. За гостите с 27 точки най-резултатен беше Кристапс Порзингис.

Кемба Уокър наниза рекордните си за сезона 30 точки при успеха на Шарлот над домакина Бруклин с 99:95. Гостите записаха четвърта победа в първите си пет мача, което е най-доброто им начало на сезон от 16 години. Крис Пол завърши с 27 точки и 11 асистенции, с което допринесе решително за успеха на Лос Анджелис Клипърс с 99:88 над Мемфис. Деймиън Лилард реализира 27 от рекордните си за сезона 42 точки след почивката, а Портланд се справи с домакина Далас със 105:95. Тексасците допуснаха пета поредна победа и записаха най-лош старт на сезон в клубната си история.

Девин Буукър вкара рекордните в кариерата си 38 точки, а Финикс се справи с домакина Ню Орлиънс със 112:111 след продължение. Буукър изравни в последната секунда на редовното време за 102:102, а в последствие Ти Джей Уорън, който завърши с 18 точки, вкара решаващия кош за гостите 7,1 секунди преди края на допълнителното време. И’Туон Муур пропусна да донесе успеха на домакините със сирената. Антъни Дейвис беше най-добър от домакините с 22 точки и 11 борби. Кауай Ленърд се отличи с 29 точки и 11 борби, а Сан Антонио спечели в Юта със 110:86.